Tchaj-ťi plyne jako voda

Tchaj-ťi čchüan

je tradiční čínské bojové umění, které spojuje účinnou sebeobranu, techniky dýchání a harmonizaci celého těla s principy tradiční čínské medicíny. Pravidelné cvičení Tchaj-ťi čchüan zklidňuje mysl, zlepšuje koncentraci a celkové zdraví. Při pravidelném cvičení se nám prohloubí dech, energie čchi začne proudit celým tělem a naše mysl se zklidní. Tchaj-ťi čchüan zlepšuje koordinaci pohybu, posiluje nervový systém, protahuje a posiluje svaly a šlachy a příznivě působí na klouby. Zpomaluje a prohlubuje dýchání, uvolňuje napětí v těle a tím se cítíme odpočatí a mysl lépe udržíme v přítomném okamžiku.

Začátečníci

Naučíme se umění Wu-ťi čuang kung (stání v postoji Wu-ťi), kde budeme prohlubovat svůj dech a upravíme si správné držení těla. Naučíme se techniku přirozeného břišního dýchání a začneme se učit sestavu navíjení hedvábného vlákna, která rozvíjí vnímání našeho těla, zlepšuje koordinaci a koncentraci na každý detail pohybu. Díky pomalým krouživým pohybům může začít v našem těle proudit energie Čchi a získáme základní dovednosti pro cvičení Tchaj-ťi sestav. Po zvládnutí základních dovedností se začneme učit krátkou sestavu 13 forem, kde postupně uplatníme vše, co jsme se již naučili a dále tím naše dovednosti prohloubíme.

Lao-ťia Ji-lu

Naučíme se sestavu Lao-ťi Ji-lu (74 forem) a budeme prohlubovat dovednosti základního principu navíjení hedvábného vlákna a správného držení těla v jednotlivých formách. Naučíme se jak správně dýchat, aby dech vedl a řídil pohyb.